Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

bitcoin – svobodné peníze

Kryptoměny zažívají v současnosti veliký rozkvět. První kryptoměnou je Bitcoin. Na wikipedii se Bitcoinu můžeme dočíst toto:

„Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu protokolu. Cena jednoho Bitcoinu je vysoká, v lednu roku 2021, dosahovala přibližně 800 tis. korun českých a 9. února 2021 cena Bitcoinu překročila 1 milión korun českých. Síť funguje od roku 2009. Roku 2008 ji popsal a vytvořil člověk nebo skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto, přičemž ještě 2 měsíce před tím byla zaregistrována doména bitcoin.org. K autorství se v květnu 2016 přihlásil Australan Craig Steven Wright, což bylo ale rychle zpochybněno. Sahil Gupta označil za pravděpodobného autora bitcoinu Elona Muska, který má hluboké znalosti ekonomie, šifrování a kódování, Elon Musk ale toto tvrzení odmítl.“

Do češtiny přeložená specifikace Bitcoinu od Sathoshi Nakamoto (www.bitcoin.org) od Lukáše Smrže můžete stahovat zde (pdf 675kB)

Užitečné odkazy, zpravidla s přímým bonusem

ANYCOIN.CZ – česká směnárna kryptoměn

snadné rychlé platby v CZK. Automatické dokupování. Levné převody bitcoinu přes Lightning Network. Vyzkoušejte – přes odkaz https://www.anycoin.cz/?ref=v541zq získáte bonus 300 CZK

Simplecoin.eu je česká směnárna kryptoměn

Naším cílem je udělat obchod s Bitcoinem a ostatními digitálními měnami tak jednoduchým, jak je to jen možné. Se Simplecoinem můžete kryptoměny nakupovat, prodávat a vyměňovat mezi sebou velmi jednoduše.

registrujte se na client.simplecoin.eu

CHANGE INVEST

Momentálně nejvýhodnější burza pro výměnu eura na bitcoin. Při registraci přes odkaz, získáte 10€.
https://change.gifts/r/tomasb4888

REVOLUT FINANCE

Revolut je nebankovní služba, zahrnující mnoho finančních produktů. Nabízí virtuální i fyzické debetní karty. Hlavní výhodou je možno směny bez poplatku a výběry z bankomatů zdarma. Odkaz ZDE

CryptoTab browser

Pokud máte zájem těžení bitcoinu vyzkoušet, nainstalujte si aplikaci CryptoTabBrowser z tohoto odkazu https://cryptotabbrowser.com/ Aplikace je založena na prohlížeči Google Chrome. Vše co potřebujete je počítač s Windows nebo Mac OS X, případně telefon se systémem Android nebo iOS. Dále potřebujete google účet. Pokud ho nemáte, založíte si ho během několika minut. Můžete těžit na více počítačích i telefonech najednou. Lze využít rozšíření svého těžebního týmu a těžba je díky tomu rychlejší. Pak už jen natěžené bitcoiny převedete na svoji kryptopeněženku.

Bitcoin zdarma každou hodinu

Na stránkách Freebitcoin.in můžete každých 60 minut vyhrát zlomky Bitcoinu (tzv. Sathoshi), za které můžete nakoupit losy do loterie, ve které můžete vyhrát mnohem větší částky v BTC.