Cryptotag Zeus

když máte své Bitcoiny nakoupeny nebo vytěženy, potřebujete je vložit do peněženky. Já jsem se rozhodl pro hardware peněženku TREZOR od české firmy SatoshiLab. Každá peněženka je chráněna tzv. seedem. Jedná se o 12 nebo 24 anglických slov. Tato slova není vhodné uchovávat v elektronické podobě – v textovém soboru, v Excelu, Wordu, na Dropboxu, iCloudu nebo OneDrive. Seed je doporučeno zapsat tužkou na papír a ten uschovat. Jenže – tužka se může rozmazat, rozpít, papír může shořet a tak o svůj obnovovací kód přijdete. Jak takové situaci předejít? Zapsat si seed na papír, který nehoří a tužkou, která se nesmaže. Proto sestoupil z Olympu bůh Zeus a dal nám to co potřebujeme.

Titanový papír a místo tužky raznice a kladivo. Jak to funguje? Seed pomocí otevřené převodní tabulky překódujete na 12 nebo 24 čtyřciferných záznamů. Pomocí kladiva a důlčíku tato čísla přepíšete na titanovou destičku. Takový záznam vydrží i požár. Záznamy na destičce jsou čitelné i když projdou žárem 1667 °C. Dodávané balení obsahuje ochranu sluchu (špunty do uší) abyste při ražbě destiček neohluchli. Z originální krabice vypadne i krabička zápalek, které slouží ke spálení papírového záznamu seedu. Zeus prostě myslí na všechno.

Cryptotag Zeus není levná záležitost, najdou se i řešení levnější, ale kdo má s kryptoměnami vážné záměry, jistě bude požadovat kvalitní a bezpečné řešení zabezpečení své peněženky. Toto řešení stojí 127,05 €