REVOLUT – pomocník na cestování

Stejně jako celé řadě z Vás se i mne přihodila stresová situace spojená s výměnou lokálních měn při cestování. Před časem jsem objevil aplikaci, banku a směnárnu REVOLUT. Po zaregistrování Vám firma vystaví virtuální debetní kartu, kterou lze okamžitě používat. Fyzická karta Vám dorazí poštovní zásilkou na adresu Vašeho trvalého bydliště během několika týdnů. Základní plán STANDARD pro používání karty je zdarma s nějakými měsíčními limity. Hlavní omezení je možnost směny bez poplatku (ve všední den) do výše 1000€, výběr z bankomatu do výše 200€. Pokud byste potřebovali směňovat měsíčně více prostředků, lze si vybrat plán PREMIUM za 219,99 Kč měsíčně. Vzhledem k možnosti placení kartou téměř na každém kroku, bude pro běžné cestování většině smrtelníků stačit plán STANDARD.

Popíši Vám jak využívám služby REVOLUT já. S přáteli ze Sdružení přítel piva jsme podnikli zájezd po pivovarech Rumunska, Maďarska a Slovenska. Protože jsem jako cestovatel zamrzl v minulém tisíciletí, začal jsem shánět Rumunskou měnu RON po směnárnách. Téměř žádná směnárna RON neměla, pokud ano, tak za velice nevýhodný kurz. A hle v REVOLUT aplikaci je měna RON podporována a od pondělí do pátku lze směňovat bez poplatku za výhodný kurz. Použití bylo snadné. Pomocí platební karty mé banky jsem bez poplatku převedl české koruny do REVOLUT. Tam jsem provedl směnu bez poplatku na RON. V Rumunsku jsem platil kartou REVOLUT, a směněné RON v klidu utrácel. Z bankomatu jsem si vyzvedl RON bez poplatku za výběr nebo směnu. Po přesunutí zájezdového programu do Maďarska, jsem zbylé Rumunské RON bez poplatku směnit na Maďarské HUF, a pokračoval v utrácení v maďarské měně. Z bankomatu jsem si opět vybral HUF bez poplatku za výběr či směnu. Jakmile jsme překročili hranice mezi Maďarskem a Slovenskem, směnil jsme zbylé HUF na EUR, a pokračoval v placení a utrácení lokální měny EUR na Slovensku.

Po návratu do České republiky jsme zbylá eura na REVOLUT změnil zpátky do CZK a používal kartu REVOLUT v české lokální měně. Používání REVOLUT je snadné a mohu ho vřele doporučit. Pro registraci na REVOLUT použijte odkaz REVOLUT.