Jak nakoupit Bitcoin?

Chcete pořídit svůj první bitcoin? Nevíte jak a kde? Je To snadné. Existují burzy přímo u nás v České republice. Dnes představím jednu. Jmenuje se Coinmate a je ryze česká. Má sídlo v Praze. Uživatelská podpora reaguje do 24 hodin a je v českém jazyce. Pro nákup a bitcoinu nebo jiných kryptoměn můžete bez obtíží použít české koruny. Pro přihlašování můžete použít BankID, podobně jako do portálu veřejné správy nebo do datové schránky. Vše výše uvedené je veliký bonus oproti zahraničním burzám, kde se podpory uživatelů nedočkáte, společnosti často nemají ani fyzické sídlo, a prostředky na burzu musíte poukazovat v USD nebo v EUR.

S nákupem bitcoinu bez emocí Vám dozajista pomůže česká webová služba Štosuj.cz, o které jsem psal v minulém příspěvku. Nakupování bitcoinu, ale i akcií, se dlouhodobě provádí tzv. DCA (Dollar-cost averaging). Jedná se pravidelné přikupování za malé částky, čímž se průměruje nákupní cena, a není nutné časovat trh a snažit se koupi co nejlevněji.

Držet bitcoin nebo jiné kryptoměny na burze se nedoporučuje, ale začít s nákupem kryptoměn na burze Coinmate, která je pod dohledem regulátora (ČNB) je snadné a bezpečné. Pochopitelně až hodnota kryptoměn na Vašem účtu na jakékoliv burze vzroste nad jistou mez, je vhodné převést bitcoin nebo jiné kryptoměny na hardwarovou peněženku. V našich končinách se rozhodně nabízí peněženka TREZOR od českých vynálezců této technologie.

Pokud budete chtít nákup na burze Coinmate vyzkoušet, použijte odkaz níže, získáte malou odměnu za registraci.

COINMATE

ŠTOSUJ.CZ