8. dubna 2014 dojde k ukončení podpory Windows XP a Office 2003.
Po tomto datu přestane společnost Microsoft vydávat pravidelné aktualizace pro uvedené produkty. Počítače s Windows XP a Office 2003 nepřestanou fungovat, ale výrazně vzroste riziko napadení nežádoucím softwarem a také dojde k ukončení podpory těchto produktů ze strany výrobců hardwaru a softwaru.

Rádi bychom Vás upozornili na možná rizika.

Možnost zneužití bezpečnostní chyby ve Windows XP a Office 2003, kdy nedojde k vydání opravné aktualizace ze strany společnosti Microsoft. Útočníci budou s velkou pravděpodobností analyzovat vydané aktualizace pro podporované systémy (Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Office 2007, 2010, 2013) a využijí této analýzy k napsání nežádoucího softwaru, který bude moci napadnout zranitelnost systému Windows XP a Office 2003. Výrobci softwaru přestanou vydávat aktualizace a nové verze svého softwaru pro systém Windows XP (např. Office 2013 funguje pouze ve Windows 7 a vyšším). Výrobci hardwaru přestanou vydávat ovladače pro systém Windows XP pro nová zařízení a zaměří se pouze na podporované systémy.

Jak se účinně bránit:

Přejít na podporovanou verzi moderního operačního systému Windows a sady Office. Nakoupit nové zařízení s operačním systémem Windows a dokoupit Office.

Přechodem na nové verze Windows a Office získáte mnoho výhod:

Větší bezpečnost operačního systému Windows (Windows 8 aWindows 7 jsou významně bezpečnější než Windows XP. Nové verze Windows a Office zvyšují produktivitu práce – rychlejší start, vypínání a probouzení systému, optimalizace uživatelského rozhraní zkracuje čas strávený neproduktivní činností. Nový hardware nemusí mít potřebné ovladače a softwarovou výbavu pro Windows XP (tiskárny, procesory, paměťová úložiště apod.)

Neváhejte nás kontaktovat, jsme připraveni Vám pomoci s migrací na nové produkty. Jsme připraven vybrat pro Vás nejvhodnější řešení.