Na pozadí prezidentské volby hlavy státu ČR se konala pravidelná teraristická burza Živá exotika v Praze na Ládví. Vyrazil jsem tam ostatně jako každý měsíc. No a pochopitelně jsem nakupoval. A nejenom papání, ale i nové kamarády. Pochopitelně nemůže chybět fotečka. Samec může dorůst do délky až 65 cm, samice je výrazně menší, do 45 cm celkové délky. Chameleon jemenský má širokou tlamu a nezávisle na sobě pohyblivé oči, hlava nese nápadnou přilbu, která může být u dospělého samce až 8 cm vysoká.

Hrdelní hřeben je dobře vyvinutý, tvořený ostnatými šupinami, vysoký jednořadý hřeben má chameleon jemenský také na hřbetě. Tělo je bočně zploštělé a nohy mají prsty srostlé v klíšťky, které jsou na hrudních končetinách tvořeny třemi vnějšími a dvěma vnitřními prsty, na pánevních končetinách je tomu naopak. Prsty jsou opatřené silnými drápy. Ocas je dlouhý a ovíjivý. Základní barva kůže je zelená, která se v závislosti na náladě mění ze světle citronově zelené do jednolité tmavě olivové. Zelená základní barva je přerušována pruhy a skvrnami žluté, hnědé a modré. Nerozmnožující se samice a mladí chameleoni mají obvykle jednotnou zelenou barvu se skvrnami v bílé barvě.

Rozmnožující se a březí samice jsou velmi temně zelené s modrými a žlutými skvrnami. Výraznost těchto znaků závisí na několika faktorech, mimo jiné na zdraví, náladě a teplotě těla ještěra. Chameleon jemenský obývá horské a podhorské polopouště na jihu a jihozápadě Arabského poloostrova v oblasti od province Asír s Saúdské Arábii až do Jemenu k okolí města Aden. Zde se vyskytuje se v nadmořských výškách mezi 1200 – 2000 m n. m.