Zimování 2018

Letošní podzim nás překvapil neobvyklým teplem, které trvalo až do listopadu. Teploty v Praze se pohybovaly kolem 18 stupňů nad nulou, což je v této době roku opravdu neobvyklé. Tato teplá předzvěst zimy způsobila zmatek nejen u nás lidí, ale i u našich želv.

Naše želvy, obvykle zvyklé na postupné ochlazování a přípravu na zimní spánek, byly zmatené. Zpočátku se snažily vyhřívat na sluníčku, ale jak teploty zůstávaly vysoké, začaly se stahovat do svých úkrytů a připravovat se na klidný zimní odpočinek.

Po týdnu této zmatené aktivity jsem se rozhodl, že je čas zasáhnout. Dne 5. listopadu 2018 jsem vytáhl naše želvy z jejich úkrytů a přemístil je do tradičního zimoviště ve sklepě našeho rodinného domu. Bylo to pro ně jistě překvapení, ale zdá se, že se brzy přizpůsobily novému prostředí a začaly se připravovat na klidný zimní spánek.

I přes nečekané teploty je důležité, abychom se postarali o pohodlí a bezpečí našich domácích miláčků. Přemístění želv do zimoviště bylo nezbytné, abychom jim poskytli optimální podmínky pro jejich zimní odpočinek. Doufejme, že se brzy přizpůsobí novému prostředí a že budou mít klidný a bezpečný spánek až do jara.