Dne 22. října 2009 představil Microsoft dlouho očekávanou verzi svého desktopového operačního systému Windows 7. Tento systém způsobil revoluci nejen pro odborníky, ale i pro širokou uživatelskou veřejnost. Tato událost byla vysoce očekávaná. Windows 7 slibovaly řešení mnoha problémů, které provázely předchozí verzi Windows Vista.

Windows 7 přinesly odstranění mnoha nedostatků, které Vista přinesla. Staly se lákavou volbou pro uživatele a organizace hledající stabilní a efektivní operační systém pro své počítače. Tento krok od Microsoftu byl vítán a přivítán celosvětově, a mnoho uživatelů bylo nadšeno, že mohou konečně využívat nové funkce a vylepšení.

Nové počítače byly dodávány s předinstalovanými Windows 7 nebo s možností upgradu na tuto verzi systému. To uživatelům poskytuje jednoduchou cestu k využití všech výhod tohoto operačního systému. Tato zpráva společnosti Microsoft CZ oznamovala dosažení vrcholu úsilí tisíců odborníků. Po dlouhém čekání byl tento operační systém konečně k dispozici na pultech obchodů, což přineslo radost a naději mnoha uživatelům po celém světě.