Windows 7 bez podpory

Ano, je to pravda. Microsoft oficiálně ukončil podporu operačního systému Windows 7 dne 13. ledna 2015. Ačkoli některé společnosti mají podporu a speciální licencíe až do 14. ledna 2020, většina uživatelů Windows 7 již tuto podporu nemá.

Toto ukončení podpory znamená, že Microsoft již neposkytuje bezpečnostní aktualizace a opravy chyb pro Windows 7. Bez těchto aktualizací je systém náchylnější k hrozbám zabezpečení a riziku kybernetických útoků.

Z pohledu IT jsou tyto systémy již „po smrti“. Je čas přejít na modernější a bezpečnější alternativy, jako jsou Windows 10. Windows 10 nabízí nejen aktualizovanou ochranu před hrozbami zabezpečení. Také řadu nových funkcí a vylepšení, které mohou zvýšit produktivitu a zabezpečení vašeho pracovního prostředí. Je tedy nejvyšší čas přijmout změnu a přejít na Windows 10, abyste zajistili bezpečnost a spolehlivost vašich IT systémů i v budoucnosti.

Navíc, Windows 10 prochází neustálým vývojem a od svého vydání v červenci 2015 jsou k dnešnímu datu – 22. května 2018 – již ve své šesté verzi. Nasazením Windows 10 rozhodně neuděláte chybu. Díky podpoře šifrování také splníte podmínky ochrany osobních údajů tzv. Nařízení EU GDPR – pro Windows 7 musíte šifrování disku dokupovat.

Windows 7

windows 7